
Keretet adni változó igényeknek
Semleges és minőségi keretet adni a csillogó díszletekhez, az esküvőnként változó egyedi pompához, mindezt egy különös történettel bíró helyszínen. Ezt a feladatot oldotta meg a Geppetto Belsőépítész Iroda a Gyermekvasút végállomása melletti korábbi étterem és söröző most elkészült felújításával. Ebből született meg a Normafa Rendezvényház. Bán Dávid írása.
Minden háznak története van, de léteznek olyanok, amelyek története sokrétű. Az átalakuló épület fejlődéstörténete általában érdekes folyamatot rajzol ki, ha pedig erre történelmi és személyes réteg is rakódik, az külön színezetet ad mindennek. A Széchenyi-hegyi Gyermekvasút állomásához kapcsolódó étteremépület története igen változatos, számos átalakulást ért meg, mire elnyerte mai, várhatóan jó pár évre meghatározó formáját, funkcióját.
1948. július utolsó napján, egy szimbolikus avatási ünnepségre került sor a budai hegyekben. A világháború pusztítása után nem sokkal született a gondolat, hogy a gyermekek számára egy vasutat és egy saját „köztársaságot" hozzanak létre, minderre pedig, több alternatíva után a Széchenyi-hegy bizonyult legalkalmasabbnak. A rohamtempóban megépülő vasút mellé a Magyar Államvasutak építészei, Fodor E. Jenő és Zahradniczky István tervezték a jellegzetes állomásépületeket. Az alpesi jelleget finoman kölcsönző, a tájba jól simuló, terméskő burkolatú, egyszerű vonalú, arányos épületek talán egyedüli nagyvonalúbb darabja épp a Széchenyi-hegyi felvételi épület lett, ami mellé két évtizeddel később egy stílusában jól illeszkedő étterem és presszó is épült. Míg ez előbbi, funkcióját megtartva lényegében különösebb változtatások nélkül élte meg az elmúlt 60 évet, párja az elmúlt évtizedekben már többször cserélt gazdát és rendeltetést.
A rendszerváltás után a számtalan épülettel megesett hullámhegyeket és –völgyeket élte meg a korábbi presszó és étterem is. Üzemelt benne vendéglátóhely, volt, amikor üresen állt, utolsó ismert funkciójában pedig Bibliaházként, egyfajta közösségi térként működött. Az alapítvány az épületet végül eladta, s az azt megvásároló jogász-mérnök házaspár új fejezetet nyitott nemcsak a ház, hanem a saját életében is. Mindketten felhagytak korábbi pályájukkal, hogy számukra egy alapvetően új területen fogjanak vállalkozásba és nyissanak a Széchenyi-hegyen, leginkább esküvők és céges rendezvények befogadására alkalmas, multifunkcionális rendezvényházat.
Az épület kialakításába és az üzleti koncepció megalkotásába már a folyamat elején bevonták a Geppetto Belsőépítész Irodát, s közösen próbálták megfogalmazni, milyen üzenettel álljon elő a megújult épület. Hiszen az elmúlt évtizedek alkalmi belső felújításai és némi külső fazonírozás után most jött el a lehetőség egy átfogó, teljes körű újraértelmezésre, a terek funkcionális átszervezésére, az épület megfrissülésére.
A tulajdonos házaspár „új köntöst" szeretett volna adni az épületnek, de Károlyi Szilvi<