Emberek/Interjú

Fekete Albert

2012.04.02. 09:24

Talán az a Fekete Albert, aki tervezőként részese volt a Károly körút megújításának és a Gödöllői Kastélykert rekonstrukciójának? Aki ezernyi szállal kötődik Erdélyhez, fáradhatatlanul kutatja az erdélyi kastélykerteket, aki budapesti és erdélyi egyetemek között fűzte szorosabbra a szakmai-képzési kapcsolatokat? Szavazz!

A pályázat a 2006-2011-es időszak 3 kiemelt projektjével foglalkozik részletesebben, amelyeket a leadott anyagok ismertetnek.

 

 

 

Az utóbbi öt év tájépítészeti tevékenységét az alábbi három nagyobb fejezetre osztom:

Tervezés. Vezető tervezőként több tíz megvalósult, a tájépítészet különböző szakterületeit (köztér-, játszótér-, fürdő-, repülőtér-, iskolakert és településarculati tervezés, történeti kertrekonstrukció, barnamezős beruházás stb.) felölelő hazai és nemzetközi alkotásban vettem részt.  

Kutatás. Erdélyi történeti kertarchívum összeállítása, akadálymentes- valamint, településarculati tervezés sajátosságai, a hagyományok tájformáló hatása témákhoz kapcsolódó kutatások és PhD témavezetés.

 

 

 

Oktatás. A BCE Tájépítészeti Karának tanáraként és oktatási dékánhelyetteseként a magyarországi tájépítészeti felsőoktatás fejlesztésén munkálkodtam, továbbá a határon túli magyar nyelvű, önálló tájépítészeti felsőoktatás elindítását kezdeményeztem (indul 2012. szeptemberében, a Sapientia EMTE-en)