| CALL FOR PAPERS: ÖN/REFLEXIÓ. Az építész szerepe | Határidő: április 7. | AZ ÉPÍTÉSZET KÖZÜGY | CALL FOR PAPERS: ÖN/REFLEXIÓ. Az építész szerepe | Határidő: április 7. | AZ ÉPÍTÉSZET KÖZÜGY | CALL FOR PAPERS: ÖN/REFLEXIÓ. Az építész szerepe | Határidő: április 7. | AZ ÉPÍTÉSZET KÖZÜGY | CALL FOR PAPERS: ÖN/REFLEXIÓ. Az építész szerepe | Határidő: április 7. | AZ ÉPÍTÉSZET KÖZÜGY | CALL FOR PAPERS: ÖN/REFLEXIÓ. Az építész szerepe | Határidő: április 7. | AZ ÉPÍTÉSZET KÖZÜGY | CALL FOR PAPERS: ÖN/REFLEXIÓ. Az építész szerepe | Határidő: április 7. | AZ ÉPÍTÉSZET KÖZÜGY
Pályázatok/Magyar

Tervezd meg Zsámbék arculatát!

1/1

Hirdetés
?>
1/1

Tervezd meg Zsámbék arculatát!
Pályázatok/Magyar

Tervezd meg Zsámbék arculatát!

2017.03.06. 09:24

Cikkinfó

Földrajzi hely:
Zsámbék

Letölthető dokumentumok:

Zsámbék Város Önkormányzata pályázatot ír ki a város információs felületei és tábláinak kialakítására úgy, hogy az egyben a középkor és a jelenkor ötvözete, a romanikáig visszanyúló régmúlt megfogalmazása mai módon. A pályaművek leadási határideje: március 20. 

Arculattervezési ötletpályázat Zsámbék Város információs felületei és tábláinak kialakítására

Zsámbék Város Önkormányzata pályázatot ír ki a város információs felületei és tábláinak kialakítására, amelynek célja, hogy egy átgondolt turisztikai fejlesztési stratégia mentén Zsámbék és a Zsámbéki-medence turisztikai versenyképessége fejlődjön, a tervezett fejlesztéseket összehangolja, és a turisztikai desztinációt egységesen pozícionálja. Az Önkormányzat partnere a munkában a Zsámbéki Medence Idegenforgalmi Egyesülete, amely a VEKOP-1.3.2-15 „Turisztikai szervezetek (TDM) fejlesztése" pályázaton a munkára támogatást nyert el, amelynek keretében a fejlesztési célok megvalósítása idén megindult. Jelen pályázati kiírás e projekt megvalósításának a része.


Pályázati kiírás


1. Az ötletpályázat kiírója
Zsámbék Város Önkormányzata


2. Az ötletpályázat célja
A pályázat Kiírójának elsődleges célja, hogy Zsámbék Város közterületein egy olyan új, egységes vizuális koncepció mentén megfogalmazott információs rendszer alakuljon ki, amely korszerű és mai módon hordozza mindazt a gondolatiságot, amely kifejezi a történelmi múltú város üzenetét önmagáról. Zsámbék meg kíván jelenni a hazai és a nemzetközi turisztikai termékpalettán egy olyan „messziről is jól látható" turisztikai termékkel, amely a hely történelmi múltjára épít, és amely egy középkori színterű kulturális szabadidőparkká teszi. A pályázat kiírója tehát keresi a közterületein megjelenő információs felületek és táblák egységes arculatát úgy, hogy az egyben a középkor és a jelenkor ötvözete, a romanikáig visszanyúló régmúlt megfogalmazása mai módon.


3. Az ötletpályázat tárgya

Az információs táblák mérete, mennyisége és helyszíne:

  1. 2 db 2000 mm (szélesség) x 1450 mm (magasság) méretű térképet tartó táblaszerkezet, amelynek befoglaló mérete nem meghatározott – helyszín: Zsámbék (Romtemplom, Művelődési ház előtt)
  2. 2 db 1000 mm (szélesség) x 750 mm (magasság) méretű térképet tartó táblaszerkezet, amelynek befoglaló mérete nem meghatározott – helyszín: Zsámbék- Zsámbéki-medence (Törökkút, Akadémia utca)
  3. 8 db 500 mm x 1900 mm befoglaló méretű információs táblaszerkezet – helyszín: Romtemplom, Zichy-kastély, Lámpamúzeum, Zárdakert, Török-kút, Barokk Plébániatemplom, Pestis Kápolna, Szent Vendel Domborműves Népi Lakóház

    Az 1., 2. és 3. pont szerinti információs táblák anyaga: A felhasznált anyagok közül kötelezően a kő, mint középkori referencia, a többi anyag használata a pályázóra van bízva.

  4. 3 db utcai irányítótábla a fontosabb látnivalók, szolgáltatók és helyszínek utcanevei számára (két oldalas 5-5 db felirattal)
  5. 2 db utcatáblatípus, amelyek vizuálisan egységesek legyenek, és hordozzák azokat az arculati elemeket, amelyek a többi információs táblán is meghatározásra kerülnek. Az egyik utcatáblatípus a turisztikailag kiemelt területeken jelenjen meg, rajta a turisztikai logóval, a másik utcatáblatípus a település többi utcáján, ahol a logót nem kell megjeleníteni.

A táblák kihelyezését bemutató térképet a 2.sz. melléklet tartalmazza.
Minden információs felület és tábla arculatának kialakításakor a fő prioritás a turisztikai desztinációfejlesztési stratégiában megfogalmazott irányok megtartása és következetes alkalmazása. Az információs felületeken meg kell jelennie a turisztikai logónak. A tervezéshez a pályázat Kiírói és Támogatói felajánlják szakmai segítségüket, szolgáltatva ezzel a pályamunkák alapvető építőelemeit.


4. Az ötletpályázat jellege, formája

A pályázat nyílt ötletpályázat. Az ötletpályázaton díjazottak szerzői jogát a kiíró "megvásárolja", a díjazott ötletek szabadon felhasználhatók, amelyet a pályázó a pályaműve beadásával tudomásul vesz.


5. Az ötletpályázaton való részvétel feltételei, kategóriái

A pályázaton való részvétel regisztrációhoz kötött, melyet a foepitesz@zsambek.hu emailcímen lehet megtenni a pályázó adatainak megadásával, az 1.sz. mellékelt szerinti adatlap visszaküldésével. A pályázaton való részvétel díjmentes. A pályázaton részt vehet minden szakirányú egyetemi diplomával rendelkező építész és iparművész, illetve minden szakirányú egyetem, diplomával még nem rendelkező, hallgatója.


6. A pályázat lebonyolításának időtáblázata

  1. Tervpályázat meghirdetése: 2017. március 1.
  2. Helyszíni bejárás, kérdések feltevésének határideje: 2017. március 10. 14:00 óra.
  3. Pályaművek beérkezésének határideje: 2017. március 20. 14:00 óra
  4. Pályázat eredményének kihirdetése, a díjak átadása: 2017. április 3. 14:00 óra


7. A pályázat közzététele, elérhetősége

  1. www.zsambek.h
  2. Facebook - Zsámbék Városháza
  3. Facebook - Zsámbék 2030


8. A pályaművek benyújtandó munkarészei, tartalmi követelmények

  1. Koncepció ismertetése rajz, ábra szöveg formájában: helyszíni összefüggések, turisztikai kontextusok bemutatása, technológia, anyagok, inspirációk, innováció, stb.
  2. Helyszínrajz: Az információs felületek elhelyezése, méretétől függően: M = 1:1000, 1:500, 1:200
  3. Jellemző nézetek, legalább M = 1:50, legkevesebb 2 db
  4. Látványtervek típusonként legalább 2 db, tetszőleges technikával
  5. További szabadon választható, a tablókon vagy a műleírásban elhelyezett munkarész a jobb megértés érdekében


9. A pályaművek benyújtandó munkarészei, formai követelmények

A teljes pályázati anyag beadása szabadon választott technikával feldolgozva, kiállításra alkalmas formában, a szerző(k) megnevezésével, magyarázatokkal ellátva a következők szerint történik:

  1. Rajzi munkarészek a 8. pont szerinti tartalommal, egyéb megkötés nélkül, lehetőleg 2 db A1 méretű digitális tablón, PDF formátumban.
  2. Műleírás: A4 méret, PDF formátumban.

A pályaműveket nagy file küldésére alkalmas file-megosztóval kell megküldeni a foepitesz@zsambek.hu emailcímre. A benyújtott pályamű minden oldalán tüntesse fel Zsámbék Város Önkormányzata (3.sz. melléklet), valamint a Zsámbéki Medence Idegenforgalmi Egyesülete (4.sz. melléklet) turisztikai logóját!


10. A pályaművek benyújtása

A pályaművek benyújtása digitálisan történik, nagy file küldésére alkalmas filemegosztóval a foepitesz@zsambek.hu emailcímre. Egy regisztrált pályázó több pályaművet is beadhat.


11. A pályázatok elbírálásának szempontjai

  1. A 2. és 3. pontban megfogalmazott turisztikai stratégiának, a város építészeti karakterének, a kulturális hagyományoknak és a funkcionális szempontoknak való megfelelés.
  2. A fenntarthatóságot segítő formaképzés és anyaghasználat
  3. Az anyaghasználat helyénvalósága és a környezettudatosság szempontjainak való megfelelés.
  4. Környezettudatos design: A környezettel harmonikusan együttműködő magas építészeti minőség.
  5. Költséghatékonyság


12. A Bíráló Bizottság összetétele

  • Horváth László, Zsámbék Város polgármestere
  • Horgos Zsolt, Zsámbék Város alpolgármestere
  • Nagy Nándor, képviselő-testületi tag, Zsámbék Város Képviselő-testülete, grafikus iparművész
  • Jakosáné Palkó Petra, képviselő-testületi tag, Zsámbék Város Képviselő-testülete
  • Zombori László, képviselő-testületi tag, Zsámbék Város Képviselő-testülete, népi iparművész
  • Marthi Zsuzsa, főépítész, Zsámbék Város Önkormányzata
  • Incze Zsolt, fejlesztési projektmenedzser, Zsámbék Város Önkormányzata
  • Russói Tamás, Zsámbéki Medence Idegenforgalmi Egyesület, elnök
  • Racsmány Dömötör, Zsámbéki Medence Idegenforgalmi Egyesület, titkár
  • Őri Szilvia, Zsámbéki Medence Idegenforgalmi Egyesület, projektmenedzser
  • Holnapy D. Márton, plébános, Premontrei Rend, okl. építészmérnök


13. A pályázat díjazása

Az első helyezett nettó 100.000,-Ft pénzdíjazásban részesül. A pályázaton induló, és a kiírásnak megfelelő tartalmú és minőségű pályaművet benyújtó pályaművek szerzői elismerő oklevelet kapnak és kisebb ajándékban részesülnek, max 1000,-Ft értékben.


14. A pályázat eredményhirdetése

Pályázat eredményének kihirdetése, a díjak átadása: 2017. április 3. 14:00 óra. A pontos helye később kerül kihirdetésre, melyről minden regisztrált pályázó értesítést kap.

A tervpályázati kiírás és a mellékletek innen tölthetőek le.

 

 

Vélemények (0)
Új hozzászólás
Nézőpontok/Történet

A Salgótarjáni utcai zsidó temető // Egy hely + Építészfórum

2024.03.20. 14:15
9:15

Idén lesz 150 éves Budapest legkülönlegesebb zsidó temetője. Tervezett ide monumentális síremlékeket és ravatalozót Lajta Béla, és számos nagy múltú zsidó család tagjait temették itt el, melyek közül méretében kiemelkedik a Hatvany-Deutsch család mauzóleuma. A temetőt az 50-es években bezárták; különleges hangulatát az ősi motívumokat és modern formákat ötvöző síremlékek, és az azokat fokozatosan visszahódító természet dzsungele adják.

Idén lesz 150 éves Budapest legkülönlegesebb zsidó temetője. Tervezett ide monumentális síremlékeket és ravatalozót Lajta Béla, és számos nagy múltú zsidó család tagjait temették itt el, melyek közül méretében kiemelkedik a Hatvany-Deutsch család mauzóleuma. A temetőt az 50-es években bezárták; különleges hangulatát az ősi motívumokat és modern formákat ötvöző síremlékek, és az azokat fokozatosan visszahódító természet dzsungele adják.

Design

Premontrei templom, Ócsa // Egy hely + Építészfórum

2024.03.20. 14:14
8:50

800 éve épült Magyarország egyik legszebb román kori erődtemploma, a premontrei bazilika. Az Egy hely új részéből többek között kiderül, hogy miként alakult a román, gótikus és barokk stíluselemeinek keveredése, és hogy milyen filmes produkciók díszleteiként szolgált.

800 éve épült Magyarország egyik legszebb román kori erődtemploma, a premontrei bazilika. Az Egy hely új részéből többek között kiderül, hogy miként alakult a román, gótikus és barokk stíluselemeinek keveredése, és hogy milyen filmes produkciók díszleteiként szolgált.