Technológia

Páratlan biztonság a SCHÜCO hő- és füstelvezető rendszereivel

2015.10.29. 14:55

Az épületekben keletkező tűz egyik legveszélyesebb velejárója a tűzhatás során fellépő füst. A füst lokalizálásával elkerülhetőek az emberi életet, valamint az épület állagát veszélyeztető hatások. A hő- és füstelvezető rendszereknek éppen ezért rendkívül fontos szerepe van az emberek és az anyagi értékek védelmében. 

Magas funkcionalitásuk vitathatatlan, hiszen tűz esetén elvezetik az épületből a mérgező gázokat, valamint elősegítik a személyek menekülését, illetve a tűzoltás hatékonyságában is szerepet játszanak.

Tudta, hogy az ALUKÖNIGSTAHL Kft. által kínált SCHÜCO természetes hő- és füstelvezető rendszerek megfelelnek a legszigorúbb előírásoknak is, és mindemellett kifinomult homlokzati megoldásként is kitűnően integrálhatóak?







Szigorú szabályok a hő- és füstelvezetésben: az EN12101-2 szabvány

Az MSZ EN12101-2-es szabvány nem más, mint a természetes hő- és füstelvezetők honosított, harmonizált előírása, mely egyaránt vonatkozik mind a tető, mind a homlokzati hő- és füstelvezetőkre. A rendszereket az összes, a vizsgálatra akkreditált laboratóriumban azonos módszerrel ellenőrzik, így rendkívül szigorú követelményeket állít a hő- és füstelvezető rendszerekkel szemben.

Az új OTSZ a mérnöki módszerek alkalmazásának szükségességére és a kapcsolódó felelősségvállalásra is ráirányítja a figyelmet. A hő-és füstelvezető rendszert az építészeti tűzvédelmi tervezés részeként tervezni kell, és ezt csak meghatározott jogosultságokkal rendelkező tűzvédelmi tervező vagy szakértő végezheti. Ennek jelentőségét az új Országos Tűzvédelmi Szabályzat is kiemeli, s számos új elemével segíti a sokszor hangoztatott tervezését is.

A CPR rendeletből adódó újabb elvárás a biztonságos és az üzemben tartás szempontjából gazdaságos megoldás kialakítása, amit a tervezőnek igazolnia kell. Az alapkövetelmény az egységes vizsgálati rendszer! Itt a CPR rendelet mellett az OTSZ és az MSZ EN 12101: 1-10 követelményeinek megfelelő építési termékekkel, építményszerkezetekkel számolhatunk az alkalmazás során. Ezért csak a teljes szerkezetként vizsgált hő-és füstelvezetőket lehet figyelembe venni.

A SCHÜCO természetes hő- és füstelvezető rendszereit a bielefeldi Technológiai Központban fejlesztették ki, mely egy akkreditált, független laboratórium – így a precíz kidolgozásnak köszönhetően ezek a rendszerek mind megfelelnek az EN12101-2 szabványnak. Vajon milyen megoldásokat tudnak nyújtani ilyen szigorú követelmények mellett?





 

Innovatív hő- és füstelvezető rendszerek a biztonság jegyében

A tűz és a füst mindig is az egyik legnagyobb veszélyforrásnak számítottak az emberek életében, de nem szabad megfeledkeznünk az égéstermékek okozta mérgező gázokról sem. A preventív tűzvédelem jegyében a természetes hő- és füstelvezető rendszerek központi szereppel bírnak az egyes építmények tervezésekor. Lássuk a SCHÜCO megoldásait!






A SCHÜCO természetes hő- és füstelvezető rendszerei (Natürliche Rauch- und Wärmeabzugsgeräte = NRWG) a lehető legnagyobb biztonságot nyújtják a felhasználóknak. A SCHÜCO NRWG megoldások tesztelt, megbízható ablakrendszereket biztosítanak, melyek egy kézből kínálnak teljes interfész megoldáscsomagot a kivitelezők és építészek számára is.






A SCHÜCO TipTronic az első teljes mechatronikai megoldás, mely mind a dizájn, mind a gyártás, mind a felhasználás szempontjából lenyűgöző teljesítményt nyújt. Míg a gyártók az egyszerű telepíthetőségből profitálnak, az építészeknek a teljesen rejtett működtetés jelenti az igazi előnyt; a befektetők szemében pedig az automatizmus és az elérhető legmagasabb minőség, biztonság jegyei a legnagyobb értékek. A SCHÜCO TipTronic megoldásai kiemelkedően gyorsan lépnek működésbe vészhelyzet esetén. Az épületek automatizálási rendszerébe integrálhatók, így segítve az energiafelhasználás és a biztonság menedzselését, s új dimenziót nyitnak meg a természetes hő- és füstelvezető rendszerek világában is.





 

STG-BEIKIRCH – Szakértelem a biztonsági rendszerekben

Az STG-BEIKIRCH több mint 35 éves tapasztalattal rendelkezik a különböző homlokzati biztonsági rendszerek fejlesztésében, s szolgáltatásaikkal, technológiai innovációikkal maximális biztonságot nyújtanak a felhasználók számára. A vállalat és a SCHÜCO 2005 óta nemzetközi stratégiai partneri kapcsolatban állnak, megoldásaikkal eleget téve az EN12101-2 előírásnak a hő- és füstelvezető rendszerek terén a teljes biztonság érdekében.

Az MZ2 moduláris vezérlőközpont a hő- és füstelvezetést és a napi szellőzést hivatott szolgálni. az egyes épületekben. A központ előnyei közé tartoznak az önellenőrző moduláris rendszer, a beépített tápegység és a szoftveresen konfigurálható, speciális funkciók is.






Ismerjen meg néhány kiemelkedő építészeti megoldást, melyek a SCHÜCO hő- és füstelvezető rendszereit integrálva alkotnak impozáns látványt!