Programok

Nemzetközi Zöld Építés Hete

2018.08.28. 18:41

Szeptember 24-30. között a Nemzetközi Zöld Építés Hetén a Magyar Környezettudatos Építés Egyesülete (HuGBC) épületbejárásokkal, innovációk bemutatásával, valamint a lakosság felé "okos" ötletekkel várja az épületeink környezeti teljesítményére érzékeny érdeklődőket.

Már nem elég LED világítást használni az irodákban vagy otthon kevesebb vizet használni, hogy az épületeinkkel kevesebbet ártsunk a bolygónknak, ugyanakkor kényelmesen éljünk. Intelligens megoldások és egyéni szinten sok bölcs döntés kell ahhoz, hogy a hely, ahol élünk és dolgozunk, a környezetre is tudatos legyen. Ehhez mutatnak követendő példákat a Nemzetközi Zöld Építés Hete programjai.

Programok

Green Walk (Zöld séta) – Több mint 20 zöldépület bejárása szakmai vezetéssel

A Green Walkon a környezettudatos építés magyar megvalósult példáit ünnepeljük. Idén 6 napon át 17 épületbe hívjuk a szakmai és privát érdeklődőket, hogy a legújabb, leginnovatívabb zöldépületeket bejárhassák. A Green Walk azért unikum, mert az épületek többsége máskor a nagyközönség számára nem látogatható. Az épület-bejárásokat a tervező építészek, a fejlesztők vagy az üzemeltetők vezetik, így a résztvevők első kézből juthatnak információkhoz.

A látogatható épületek részletei és regisztráció itt.

Időpont: 2018. szeptember 24-29.

Green Talk (Beszélgetés a zöldről) - Napelemes térkő? Igen! Magyar találmány

A másfél órás programon a Platio napelemes térkő fiatal fejlesztői beszélnek találmányuk lényegéről és hozzáadott értékeiről, valamint bemutatnak egy mintaprojektet is, melyet a Prologis logisztikai vállalatnál (HuGBC tag) valósítottak meg.

A program részletei és regisztráció itt.

Időpont: 2018. szeptember 25., 9:00-10:30
Helyszín: CEU, V. ker. Nádor u. 9., Hanák terem (201)

Mini workshop a WELL zöldminősítési rendszer alapjairól

A WELL épület-minősítés az épületek emberi szervezetre, egészségre, közérzetre gyakorolt hatását vizsgálja és értékeli 10 szempont – levegőminőség, vízminőség, táplálkozás, megvilágítás, mozgás, hőkomfort, akusztika, anyaghasználat, lelki és szellemi környezet, közösség – alapján. A WELL-minősítés célja, hogy olyan munkahelyek épüljenek, amelyek a környezetvédelem mellett a dolgozók egészségére, közérzetére és komfortérzetére is kedvező hatással vannak. A rendszer alapjait mutatja be az érdeklődőknek Kurucz Regina építészmérnök, WELL AP.

A program részletei és regisztráció itt.

Időpont: 2018. szeptember 27.
Helyszín: Bánáti+Hartvig Építész Iroda Kft. (1097 Bp. Vaskapu u. 10-14. C épület I. emelet 110.)