Programok

Katasztrofális jelen / jövő! Mi lesz veled magyar kultúra?

2013.01.29. 09:10

(Régi)-Új Budapest Koncepció programsorozatunk keretén belül Építészek Mérnökök Képzőművészek Egyesülete (ÉMKE) és az Építészet és Művészet Kévés Stúdió Galéria tisztelettel meghívja Önt 2013. január 31-én (csütörtökön) délután 6 órakor a Galériában Építészet, Művészet, Társadalom
sorozat keretein belül beszélgetésre Katasztrofális jelen / jövő! Mi lesz veled magyar kultúra? címmel.

Résztvevők: a beszélgetést vezető Fábián László író mellett Csík István festőművész, Nógrádi György közgazdász, biztonságpolitikai szakértő és Kévés György építész

A magyar kultúra alkotóközösségeihez tartozó kortárs építészek, művészek, irodalmárok, színészek összességében a hazai értelmiség, fiatal és idős, rangos képviselőinek alacsony hatásfokú, tehetetlen érdekérvényesítő képessége miatt: valamint a 20 évvel ezelőtt indokolatlanul létrehozott, egymást díjazó és kitüntető, összetartozó szűk baráti körökből létrehozott, ma már állami sugallatra 250 főre bővített (MMA) köztestületi rangra is emelt, a "népi-urbánus" megosztó múltat idéző "akadémiák" rendszereinek kialakuló uralma következtében is, a magyar kultúra egységes korszerű alkotóközössége ma katasztrofális helyzetbe került.

Az így kialakult körülmények között a centralizációra törekvő új rendszer, az 1949-es "fordulat évére" az induló kommunista múltra emlékeztető fokozatosan, "lopakodó" szovjet módszerrel lépésről lépésre a végén mint akkor és ma is minden kulturális intézményt (szakmai szövetségeket, kamarákat, zsűriket, NKA-t stb.) régi bolsevik trükkel a zsdanovi centralizációs diktatórikus úton parancsra maga alá akar gyűrni a kulturális kormányzat mindent.

Manapság a "különböző színezetű" és külföldre is rendre elkötelezett kormányok, a magyar kultúra jelenlegi tragikus helyzetében, a művészeti szakmák többségét képező független az állam által "gründolt" akadémiákba belépni nem akaró építészek és művészek számára, mára a "röghöz kötöttség" nélküli "szabad kivándorlást" propagáló, a külföldi szakmai munka ábrándjait felvillantó, lehetőséget ígérik.

Valójában azonban a többséget félrevezetni szándékozó kormányok, nem veszik észre: magyar építészekre, művészekre, írókra, színészekre nem tart igényt a világ! Őket legfeljebb segédmunkásnak, pincérnek, londinernek, stb. tudják külföldön alkalmazni. Ennek eredménye azonban mégis lehet, ha ki nem mondott is a cél, kiüríteni Magyarországot. Ezért aztán egyedüli kiút a harcos összefogás, az ellenállás, a magyar (nép) gazdaság helyreállítása, a hazai célokat szolgáló gazdasági élet megteremtése, hogy az egyes miniszterek ajánlatai ellenére ne hagyjuk el az országot.

Mi a magyar értelmiség szerencsétlen, megalkuvó, magatehetetlen, szervilis, a kormányok által külföldre küldött képviselői, most csak irigykedve figyeljük kortársaink az egyes hazai egyetemisták és középiskolás diákok a kormánnyal szemben tanúsított, erőtől duzzadó, magabiztos érdekérvényesítő hatásukat. Rájuk mármint a jövő generációra büszkék lehetünk, és hacsak részben is, (fiatal orvosainkra, IT szakembereinkre) rájuk vevő az egész világ.
A fentiekről szól majd az esti beszélgetés, melynek külső meghívott résztvevője és hozzászólója Mengyán András képzőművész, P.Szabó Ernő művészettörténész, újságíró, és Kovács András építész.

A műsor után a Galéria üdítővel és kávéval várja további beszélgetésre a vendégeket!