Közélet, hírek

Épül a Pangea Ökocentrum Nyíregyházán

2017.09.13. 08:42

Elkezdődött a Pangea Ökocentrum és Szálloda építése Nyíregyháza-Sóstógyógyfürdőn. Az állatpark mellett sajátos hangulatú, háromszintes, 38 szobás - melyek más-más állatról kapják a nevüket - hotelt, valamint oktató- és konferenciaközpontot építenek. Az egyedülálló ökocentrum Gáva Attila koncepciója alapján valósul meg. 

Elkezdődött a Pangea Ökocentrum és Szálloda építése Nyíregyháza-Sóstógyógyfürdőn. Az állatpark mellett háromszintes, 38 szobás hotelt, valamint oktató- és konferenciaközpontot hoznak létre 2018 júniusáig. Kovács Ferenc (Fidesz-KDNP), Nyíregyháza polgármestere az 1,643 milliárd forint értékű, teljes egészében a Modern városok programja keretében zajló beruházás alapkőletételén azt mondta: a nyolcvanágyas hotel országosan is egyedi megjelenésű lesz. A jelenleg is működő Hotel Dzsungel állatkerti szálláshelyet "kinőtte" a vendégforgalom. A tizennyolc szobás, hatvan férőhelyes diákszálláson egy évre előre kell szobát foglalni, az oktatóbázisnak is tekintett hotelben évente háromezer gyermek és felnőtt vesz részt valamilyen állatkerti programon vagy foglalkozáson.

A több mint 2600 négyzetméter alapterületű új szállodában (építész: Gáva Attila) a szobák mellett egy konferencia- és oktatóközpontot hoznak létre tantermekkel és rekreációs helyiségekkel, illetve egy száz férőhelyes konferenciateremmel. A beruházáshoz szükséges területet az önkormányzat vásárolta meg 2015-ben, a fejlesztés várhatóan a következő főszezonra, azaz 2018 júniusára készül el - mondta a városvezető. Gajdos László, a Nyíregyházi Állatpark igazgatója kiemelte: sajátos hangulata lesz az új szállodának, minden szoba más-más állatról lesz elnevezve, és a névhez alkalmazkodik majd a helyiség berendezése, kialakítása is.

A Pangea Ökocentrum és Szálloda része a Nyíregyházi Állatpark fejlesztését célzó, 6,7 milliárd forint összértékű programnak. Ennek keretében megújul például a világ legritkább és legveszélyeztetettebb állatfajának, a hópárducnak a kifutója és kibővítik a fókamedencét is. A tervek szerint kiépítenek egy négy kilométer hosszú ökológiai tanösvényt, továbbá előkészítés alatt van az India-ház és egy Európában egyedülálló, 3 milliárd forintból megépülő, a jégkorszakot bemutató látványosság is. Utóbbi két beruházás 2018-ban, illetve 2019 végére készülhet el.

forrás: MTI