Fenntarthatóság

A Corvin 5 irodaház lett az első hazai WELL-előminősített épület

2017.11.30. 12:30

Magyarországon első, Európában második épületként kapta meg a nemzetközi WELL Building platina előminősítését a Corvin 5 irodaház első üteme, amelynek befektetője a Futureal csoport volt. A Csillag Katalin és Gunther Zsolt által tervezett épületet várhatóan jövő év végén adják át,  amely a legmodernebb környezetbarát technológiai megoldásokkal, a dolgozók egészségi állapotára és közérzetére pozitív hatást gyakorló szempontok szerint épül.

Első magyarországi irodakomplexumként a Corvin-negyed keleti oldalán, a Nokia Skypark irodaház közvetlen szomszédságában épülő, összesen 27 ezer négyzetméteres Corvin 5 irodaház első üteme kapta meg a nemzetközi International WELL Building Institute platina előminősítését, amely a dolgozók egészségi állapotára és közérzetére pozitív hatást gyakorló szempontokat ismeri el az épületek tervezése során. Az ´A´ kategóriás épület a legszigorúbb nemzetközi sztenderdeknek is megfelel, így már tervezési fázisában megszerezte a BREEAM Very Good fenntarthatósági tanúsítványt is.

A Corvin 5 irodaházban többek közt az átlagosnál jobb minőségű levegő, szigorú előírások szerint kialakított légtechnikai rendszer, a WELL követelményeinek megfelelő, sőt, annál magasabb minőségű, rendszeresen ellenőrzött ivóvíz várja majd a dolgozókat. Ezen kívül a hazainál is szigorúbb, nemzetközi akadálymentességi szabványoknak megfelelően kialakított, komfortos akusztikai tulajdonságokkal bíró épületben művészeti alkotások, illetve természetközeli megoldások is találhatók.

Az irodakomplexumban belső kert, tetőterasz, hővisszanyerő gépészeti rendszer, napkollektorok, biciklitárolók, biciklis zuhanyzók, víztakarékos szaniterek, valamint elektromosautó-töltők is helyet kapnak majd. Az irodaház előtti városi tér szoborral, szökőkúttal, valamint pihenőfelületekkel várja majd a járókelőket, míg a környéken mintegy 100 üzlet, éttermek, kávézók, fitnesz-wellness központ, gyors mosoda, posta, bankfiókok és mozi is található. Az épületet ráadásul a digitális korszak, a technológiai vállalatok elvárásainak megfelelő technikai megoldásokkal tervezték.

A Corvin 5 első ütemében 14 200, a tervek szerint mindegy hat hónappal később átadandó másodikban pedig 12 800 négyzetméter bérbeadható terület lesz majd elérhető – a Corvin-irodák összes bérbeadható területe ezzel eléri majd a 100 ezer négyzetmétert.

"A Futureal-csoport elkötelezte magát, hogy a jövőben az összes irodaépület-fejlesztését a WELL Building irányelvei szerint valósítja meg. A hazai ingatlanfejlesztők közül egyedüliként ezért is vett részt a nemzetközi Greenbuild 2017 konferencián az Egyesült Államokban, ahol a WELL minősítési rendszer alkotóival és vezetőivel további ötletekről és a rendszer magyarországi megvalósításáról egyeztettünk." – mondta Radványi Gábor, a Futureal főépítésze.

"A fenntartható tervezés mellett az épülethasználók egészsége is egyre inkább kiemelt tényezővé válik, amit jól mutat, hogy a Corvin 5-ön kívül a Futureal két másik projektje, az Advance Tower és a Budapest One is szerepel már a WELL Building regisztrációs listáján és napokon belül szintén megkaphatja az előminősítést." – tette hozzá Németh László, projekt-igazgatóhelyettes.

A Futureal szakértői részt vettek a WELL Building minősítési dokumentáció magyarra fordításában, illetve a vállalat a Magyar Környezettudatos Építés Egyesületének (HuGBC) létrehozásában is alapító partnerként vállalt szerepet.

Futureal